Kubuś Waterrr stawia na kreatywność, czyli jak kreatywnie wprowadzić w błąd rodziców.

Producenci zauważają, że dla konsumentów coraz ważniejszy jest zdrowy tryb życia. Coraz więcej osób chce również w pełni dbać o zdrowie swoich dzieci. Co więc robi firma? Stawia na kreatywność.

Firma zamiast stworzyć zdrowy produkt, na swój sposób wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów i tworzy produkt, który udaje zdrowy. Da dam! To tylko pokazuje, jak bardzo firmy mają gdzieś konsumentów. Firma w mojej ocenie nie dba o niczyje zdrowie, a jedynie robi tak, aby wszyscy tak myśleli.

Kupiłem wczoraj w pośpiechu synkowi wodę, nie wiedząc, że mogłem go poczęstować 18 łyżeczkami cukru 😉

Jak więc mogłaby wyglądać reklama Kubusia Waterrr, gdyby naszą kulturą rządziła uczciwość?

Dzień Dobry, mówi uśmiechnięta Pani.
Oficjalnie przedstawiam wam wodę Kubuś Waterrr, która jest na bazie górskiej wody źródlanej z dodatkiem soku z owoców. Nieoficjalnie zdradzę wam, że tak naprawdę to nie jest woda, a napój. Waterrr zostało dodane przez nas dla zmyłki. Ma 3 r, więc to nie woda, ha! Dodatek soku, to tylko 0,1%, a smak daje dodany przez nas cukier oraz aromat. Sami nie wiemy, czy naturalny kolor wody uzyskaliśmy dzięki temu, że chcieliśmy was zmylić, czy dzięki tak małej ilości soku z owoców. Żebyście natomiast mieli poczucie, że kupujecie zdrowy produkt, dodaliśmy dużą informację, że nasz napój nie zawiera konserwantów. Mieliśmy też pomysł, żeby dodać bez glutenubez amoniaku i bez rtęci, ale nie starczyło nam miejsca. Gorąco polecam, chociaż swoim dzieciom kupię wodę.

A tak wyglądałoby opakowanie, które jasno mówiłoby nam procentowo jaką dzienną zalecaną ilość cukru spożyjemy pijąc dany napój.

kubus_waterrr

Dla jasności, 1,5 litrowy truskawkowy Kubuś Waterrr zawiera 300% dziennej zalecanej dawki cukru, według wytycznych WHO. Zawiera również 315 kcal.

WHO w najnowszym raporcie zaleca zmniejszenie spożycia cukrów poniżej 10%, zauważa jednak, że dalsze zmniejszenie spożycia cukrów do poziomu poniżej 5% zapewni dodatkowe korzyści zdrowotne. W konsekwencji wzywa do zmniejszenia spożycia cukrów dodanych do mniej niż 5% (ok. 25 g) całkowitego zużycia energii. 1,5 litrowy Kubuś Waterr zawiera natomiast ponad 75 g cukru, czyli około 18 łyżeczek.

.

Książka „Dieta odżywcza”
Więcej możesz przeczytać w mojej książce. Jest to odpowiedź na towarzyszące nam dziś ogromne dietetyczne zamieszanie. Książka poprzez analizę składu 460 produktów dokładnie pokazuje, które pokarmy są najbogatsze w cenne składniki odżywcze. Jest to prosty i graficzny przewodnik, który uczy jak doskonale zbilansować swoją dietę.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
olcia
olcia
8 lat temu

Kubuś wprowadził w tym roku bodajże, czystą wodę źródlana. Moje dzieci piją bo fajny niekapek nie przecieka ( mają 15msc i tylko na wodzie). A to wyżej to nie woda tylko napój, łatwo się pomylić. Rodzice nie czytają etykiet i stąd problem. A dwa że ślepo wierzą we wszystko co telewizor powie. Pozdrawiam, świetny i merytoryczny blog.

Paula
Paula
7 lat temu
Reply to  olcia

Czyli Twoje dzieci zamiast cukru, piją ogromne ilości fluoru.

tomu5
tomu5
1 rok temu
Reply to  Paula

W takich ilościach fluor nie jest ani trujący ani nawet szkodliwy, proszę nie oglądać Cze__iaka i innych szarlatanów

Paula
Paula
7 lat temu

Rak karmi się cukrem. Dlatego wszedzie jest go tak dużo, nawet w gotowych produktach mięsnych.

tomu5
tomu5
1 rok temu
Reply to  Paula

Kolejna bzdura

Milka
2 miesięcy temu
Reply to  Paula

Wszystkie komórki naszego ciała żywią się glukozą – zarówno te zdrowe, jak i nowotworowe. Glukozę, czyli cukier, którym karmi się między innymi rak, organizm może sobie wytworzyć z białek lub tłuszczów, niezależnie od naszej diety. Zatem nieprawdziwe jest przekonanie, że wykluczając z diety biały cukier można “zagłodzić” raka. Jeżeli będziemy głodzić nasz organizm, wówczas nowotwór znajdzie sobie inne źródło energii do wzrostu, a cały organizm będzie narażony na wycieńczenie.

Zobacz również
mail facebook instagram