Blogerzy o odżywianiu

czyli 10 świetnych cytatów prosto z blogosfery.

Blogosfera pełna jest wartościowych tekstów, również o odżywianiu, a to co jest w niej fascynujące, to wielka różnorodność. A oto 10 moich ulubionych cytatów:

„Zadaniem rodzica, nie jest karmić dziecko, ale je odżywiać.”

Kamil Nowak z Blog Ojciec o tym, by brać odpowiedzialność za to co jedzą nasze dzieci i cytat jego czytelniczki.


„W Makro wystawiono do sprzedaży świniaka. Takiego, że było widać buźkę, oczka i nosek. Ludzie się oburzyli, Makro narobiło w gacie i wycofało go ze sprzedaży. Martwa świnka o wyglądzie świnki nie jest ok, ale martwa ryba o wyglądzie ryby już jest ok?”

Jason Hunt o tym jak łatwo wpaść w podwójne standardy.


„Jeśli w biznesie modowym nie chodzi o to, by ubranie czyniło kobietę piękną, tylko o to, by kobieta czyniła pięknym ubranie, to znaczy, że ten biznes jest popieprzony i trzeba go postawić od nowa.”

Segritta o podejściu świata mody do kobiecej sylwetki i żywieniowych problemach, jakie mogą z tego wynikać.


„Dieta matki karmiącej piersią nie istnieje.”

Hafija i jej mega przydatny tekst (jak zawsze) o diecie karmiących mam.


„Najlepszym sposobem oszczędzania na kosztach leczenia jest… profilaktyka. Zdrowy tryb życia, ruch, zdrowa “waga”, badania profilaktyczne – to najlepsze co można dla siebie zrobić.”

Michał Szafrański z Jak Oszczędzać Pieniądze opowiada o naszych naprawdę wielkich wydatkach na leki i opiekę medyczną i podpowiada jak na nich zaoszczędzić.


„Mamo, co jest ZDROWSZE, coca-cola czy pepsi?”

Nishka i jej krótki, luźny i zabawny wpis wiele mówiący o dzieciach i ich pozytywnym nastawieniu do zdrowego odżywiania.


„Tylko uważajcie, bo możecie zbankrutować na farbowaniu odrostów.”

Monika Kamińska z BlackDresses.pl o tym, jak wpłynęło na nią i na jej włosy jedzenie siemienia lnianego.


„Jeśli idziesz dużą grupą do restauracji, nie zamawiajcie wszyscy czegoś innego. Tak z ludzkiej przyzwoitości.”

Justyna Mazur i jej krótki (dobra dobra…) poradnik jak ogarnąć życie, tym razem o tym, czego możemy się dowiedzieć o życiu będąc z kucharzem 


„Wszystko, czego dzieci nie zje­dzą z wyglądu można ukryć w kre­mie, kok­tajlu albo sosie (…) Prawie nie da się spo­tkać dzie­ciaka, który nie poła­ko­miłby się na kok­tajl z bana­nem, sałatą i mło­dym szpi­na­kiem, dopra­wiony dak­ty­lami, orze­chami i jesz­cze jakimś owo­cem, zwłasz­cza w postaci lodów.”

Renata Rusnak opisuje kilka sztuczek na małe dziecko, które nie chce jeść warzyw


„Zapytajmy sami siebie: co my sobie tak w ogóle robimy? I czy warto żyć by jeść, czy też raczej należałoby pójść w końcu po rozum do głowy i zacząć ostatecznie jeść by żyć? I to nie byle jak żyć, ale pięknie, zdrowo i długo.”

Marlena Bhandari z Akademii Witalności o nadciśnieniu, chorobach serca i układu krążenia


„Pacjent po przeszczepie dostaje kromkę białego chleba z tanią mielonką na śniadanie. Nie mówcie, że to kwestia kasy, bo w tej cenie mógłby zjeść trochę kaszy jaglanej z kawałkiem jabłka i byłoby zdrowo. Nie mówcie, że to nie decyzja lekarzy, bo to bzdura, za to odpowiada dyrektor szpitala który jest lekarzem!”

Ania Kęska, czyli Ania Maluje… niezwykle celnie o służbie zdrowia.


No dobra, przyznam się, że jest 11 cytatów, ale nie potrafiłem wybrać 10 😉

.

Książka „Szalenie proste jadłospisy”
Można już zamówić naszą najnowszą książkę. Każdy przepis ma tylko 3 składniki i 3 dodatki, a połowę z nich zrobisz w 15 min!

Wyobraź sobie, że wchodzisz do kuchni i po chwili wychodzisz z gotowym, pełnowartościowym daniem. Choć wydaje się to niemożliwe, jest to główna idea, która przyświeca tej książce.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ojciec
7 lat temu

Dzięki 🙂

aniamaluje
7 lat temu

ale zaskoczenie, dzięki 🙂

Naturalnie Zdrowy
7 lat temu

Fajna sprawa 🙂 Może pociągniesz to dalej i jak uzbierasz nowe cytaty zrobić część II? W ogóle cały cykl byłby przydatny dla wielu osób, które szukają czegoś więcej na temat zdrowia 😉

Mateusz Żłobiński

no jak najbardziej 🙂 zbieram cytaty na 2 część, zamysł jest taki, aby zawsze cytaty pochodziły z różnych blogów – czyli aby żaden blog się nie powtarzał, Ciebie również mam na celowniku hehe 🙂

Dotee
6 lat temu

Bardzo fajny pomysł:) zaczytałam się w tych linkach.

Mateusz Żłobiński
Reply to  Dotee

Cieszę się 🙂

Renata Rusnak
5 lat temu

dziękuję za cytat 🙂

Zobacz również
mail facebook instagram