Uwolnij się od diet i kilogramów – start kursu

Większość osób kojarzy odchudzanie z czymś nieprzyjemnym. Ze skomplikowanym liczeniem kalorii, restrykcyjnymi dietami, i najgorsze – z chodzeniem na głodniaka… Dobra wiadomość jest taka, że to wcale nie musi tak wyglądać. Odchudzanie może być proste, a nawet przyjemne. Może być też zdrowe, a jego efekty mogą być z łatwością utrzymane długoterminowo. Bo tak naprawdę, w swojej istocie, odchudzanie jest bardzo proste.

Startem Salaterki można określić moment, w którym ważyłem 100 kg (przy wzroście 172 cm), paliłem 2 paczki papierosów dziennie i czułem się wyjątkowo fatalnie. Oczywiście próbowałem schudnąć, ale zupełnie nie wiedziałem jak się do tego zabrać. Było to ponad 10 lat temu.

Pomocna dieta?

Próbując różnych diet przez wiele tygodni chodziłem głodny, zły i bezsilny. Próbując nie jeść, całe dnie w mojej głowie siedziało jedzenie. Wpadłem w totalną pułapkę i nie potrafiłem z niej wyjść.

Może ruch?

Sfrustrowany swoją dietetyczną bezsilnością postanowiłem po prostu więcej się ruszać. Postanowiłem biegać. Moja dusza badacza kazała mi się porządnie do tego przygotować. Przeczytałem wszystkie możliwe fora, kupiłem 3 książki na temat biegania, skompletowałem odpowiedni strój i pulsometr – jeden z najlepszych wtedy dostępnych na rynku modeli, abym mógł kontrolować swoje tętno, które miało być na takim poziomie, żeby moja utrata wagi była optymalna.

Po 2 miesiącach przygotowań byłem gotowy. Z planem treningowym w ręku ruszyłem spacerem do parku. Gdy doszedłem na miejsce, pulsometr zaczął pikać, nakazał mi się zatrzymać i skończyć trening. Moje tętno osiągnęło maksymalny możliwy poziom. Nie potrzebowałbym zresztą do tego pulsometru – po prostu nie miałem już sił. Było to bardzo zabawne, ale jednak również okropnie demotywujące.

Jeśli nie potrafię zapanować nad swoją dietą, a jednocześnie mój organizm nie pozwala mi wprowadzić aktywności fizycznej, co mi pozostaje? Wieczna i trudna walka o zdrowie i poczucie wartości?

Gdzie szukać pomocy?

Postanowiłem się douczyć i zobaczyć, co robię źle. Skierowałem się w stronę instytucji naukowych i ich zaleceń oraz wytycznych. I szczerze – pochłonęło mnie to do reszty. Rozdźwięk między tym, co pisały instytucje naukowe, a tym, co podawały media był niewiarygodny. Nie tylko wg nauki zupełnie inne produkty były dla mnie zdrowe, lecz również wszystko było o wiele prostsze.

Postanowiłem dawać innym proste narzędzia 

Salaterka jest więc owocem mojej pasji do żywienia. A raczej do tematu odzyskiwania zdrowia. Postanowiłem skupić się na tym, aby opisywać innym w jak najprostszy sposób zalecenia instytucji naukowych oraz dostarczać proste narzędzia, dzięki którym każdy będzie mógł zdrowo się odżywiać. Wynikiem tego są nie tylko artykuły na blogu, ale przede wszystkim 4 książki, które napisałem wspólnie z moją siostrą Agnieszką. Agnieszka zrobiła już niemal 500 prostych przepisów! A ja ubrałem wszystkie w graficzną, obrazkową formę i obliczyłem ile dostarczają wartości odżywczych. Zrobiliśmy to, czego sami potrzebowaliśmy. I jak widać nie tylko my potrzebowaliśmy prostych narzędzi – kupiliście już 65 tys. egzemplarzy naszych książek.

Pomoc w odchudzaniu

Brakowało mi jeszcze jednego narzędzia. Porad jak schudnąć. Nie teorii – że wystarczy „jeść mniej i więcej się ruszać”, lecz praktyki – czyli jak tego dokonać. Porad, jak zapanować nad dietą przy braku czasu i pośpiechu. Tego, jak sobie poradzić, gdy próbowaliśmy wiele razy schudnąć i wciąż nam się nie udaje. Jak sobe poradzić, gdy czujemy, że mamy tendencję do tycia. Wyjaśnienia, czemu niektóre diety działają, a niektóre nie – i jak je rozróżnić.

To, że mi się udało schudnąć nie wynikało tylko ze zmiany diety. Wynikało z wielu różnych elementów. Z wielu wyborów, które czasem przypadkowo, a czasem celowo stosowałem. Przez ostatnie niemal 3 lata pracowałem nad kursem, którego celem było właśnie odpowiedzenie na te pytania. Zbierałem nie tylko swoje doświadczenia, ale przede wszystkim to, co mówi o tym nauka. A nauka znów przynosi tutaj gotowe i skuteczne rozwiązania.

25 prostych strategii odchudzania – w formie kursu online

Wszystko to omówiłem w prostej formie 25 strategii odchudzania – w postaci kursu online. Mają one za zadanie w sposób przyjemny przeprowadzić przez proces odchudzania. Za strategiami tymi stoi nauka oraz doświadczenie tysięcy osób skutecznie się odchudzających. Wszystkie je konfrontuję na końcu kursu z popularnymi dietami. Po to, aby zrozumieć, co tak naprawdę działa – i żeby być wreszcie wolnym od diet.

Strategie podzielone są na 4 kategorie:

  • Podstawowe strategie pomagające w odchudzaniu
  • Strategie, które pomogą Ci sprawnie przygotowywać posiłki
  • Strategie, które pomogą Ci zapanować nad pokusami
  • Jak utrzymać szczupłą sylwetkę przez całe życie

Kurs online i moja pomoc! 

Jeśli chcesz wdrożyć te strategie zapraszam Cię do dołączenia do kursu. Razem z kursem otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na FB oraz naszą pomoc (moją i Agnieszki) – będziemy odpowiadać na Twoje pytania, mobilizować i wskazywać Ci dobre rozwiązania!

.
.
Pozdrawiam!
Mateusz
.
.
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ipsum
Ipsum
2 lat temu

Rozśmieszyło mnie to z bieganiem. Zamiast wskoczyć w pierwszy lepszy dres, sportowe buty i po prostu wyjść od razu pospacerować i potruchtać ile się da radę, to długie, profesjonalne przygotowania i studiowanie tematu. A przecież można te dwie rzeczy robić jednocześnie.

Dominik
Dominik
2 lat temu

Hej. A nie myślałeś aby stworzyć
kalkulator do obliczania odzywczosci dań na blogu. Np wpisuję sobie co dziś zjadłem i wyskakuje ile procent zapotrzebowania na witaminy i minerały pokryłem. To by była bomba

Dominik
Dominik
2 lat temu

Zgadza się, tylko fajnie byłoby się takim narzędziem pobawić i łatwiej pokazać tradycjonalistom ich niedobory i na których witaminach powinni się skupić by polepszyć caloksztalt swojej diety. Nie wszyscy odżywiają się wyłącznie roslinnie. Ja znam tylko jedna taka osobę i jestem to ja:) Cała reszta rodziny je w sposób tradycyjny. Potrafię obliczyć gęstość odżywcza np sałatki w parę minut (gramy razy kalorie potem wynik razy odzywczosc, wynik dzielimy przez całość kalorii). Natomiast aby obliczyć poszczególne witaminy i minerały potrzeba duuuzo czasu. Dużo spędziłem czasu aby zbilansować dietę mojego syna który dostaje zmiksowany pokarm do pega

Ipsum
Ipsum
2 lat temu

Kiedy od niezdrowego trybu życia źrenice robią się czerwone, to najwyższa pora wziąć się za siebie.

Waleria
2 lat temu

Zgadzam się z tym, że nie docenia się innej aktywności fizycznej, czyli np. spacerów. Kładzie się wyłącznie nacisk na intensywne treningi i codzienne zasuwanie na siłowni. Uważam, że podczas odchudzania bardzo ważna jest dzienna kaloryczność. Nie można jednak popadać w skrajność i przez wiele tygodni non stop być na redukcji.
 
Jak przestałam przekraczać wartość mojego rzeczywistego zapotrzebowania kalorycznego i zaczęłam się ruszać, to w ciągu trzech lat schudłam 15 kg. Wiem, że nie jest to spektakularny wynik, ani czas, ale wcześniej moja waga stała w miejscu przez około pięć lat (mimo różnych wymyślnych diet i męczących ćwiczeń).

Zobacz również
mail facebook instagram