Odżywcze święta? Tak naprawdę wiele z naszych tradycyjnych potraw świątecznych ma potencjał by wejść do kategorii superżywności, tak jak kapusta z grochem, czy czerwony barszcz. Czasami wymagają tylko delikatnych modyfikacji lub spojrzenia na nie od nowa. Lubimy się przyglądać odżywczości różnych dań i zastanawiać co możemy zrobić nieco inaczej, by zachować smak i jednocześnie cieszyć się odżywieniem.
Niektóre z dań proszą o dopieszczenie, tak jak barszcz, który z dodatkiem fasoli jest odżywczą torpedą. Niektóre zaś proszą o nowy skład. Tak właśnie było w przypadku z pasztetem Nie dość, że roślinny, to jeszcze z bardzo małą ilością dodanego tłuszczu. Przetestowany na dużej imprezie rodzinnej smakował wszystkim, również miłośnikom mięsa. Cieszą nas też wynalazki w stylu piernikowych kulek. Taki kęs przyjemności bez wyrzutów sumienia.
Każdy z tych przepisów jest też świetną propozycją po świętach. Są proste w przygotowaniu i mogą nam ułatwić życie. Warto np. przygotować podwójną porcję pasztetu, poporcjować i zamrozić – rozmrażamy w piekarniku smakuje jeszcze lepiej.
Piernikowe kule śniegu
Jak święta to piernik? A co gdyby tak doświadczyć tego smaku w wersji odżywczej? Mamy dla Was piernikowe kule, czyli piernik na jeden kęs. Pełne wartości odżywczych, o delikatnej, puszystej konsystencji. Sprawdzą się w roli przekąski w święta i nie tylko.
Warto przygotować większą ilość i zamrozić – mając zdrowe słodkości pod ręką rzadziej sięgamy po te mniej odżywcze 🙂
——————————————————————————
Koktajl świąteczny
Koktajl świąteczny z dynią, w duecie z mandarynką, korzennie przyprawiony dopieszcza zmysły smakiem i zapachem. Rozgrzewające, odżywcze śniadanie na cały sezon zimowy. Niesamowite Goździki: goździki mają niewyobrażalną wręcz ilość przeciwutleniaczy. Szczypta goździków (1 g) ma tak silne działanie antyoksydacyjne, jak 1 kg warzyw! Koktajl ten dostarczy Ci niemal 2-dniową zalecaną ilość przeciwutleniaczy.
——————————————————————————
Barszcz czerwony z fasolą
Pozostałą część warzyw możesz zjeść np. jako sałatkę w ramach przekąski. Barszcz świetnie smakuje z białą fasolą (80 g na porcję). Możesz go też wypić, bez dodatku
warzyw, z pasztecikiem wigilijnym u boku.
——————————————————————————
Pasztet z białej fasoli
Lubimy w święta cieszyć się różnorodnością smaków, a jeszcze bardziej lubimy, gdy przy okazji są one odżywcze. Tak jak ten pasztet, który jest skarbnicą wartości odżywczych. Smakiem do złudzenia przypomina on tradycyjny pasztet mięsny, jednocześnie zamiast szkodliwych tłuszczów nasyconych dostarczy nam mnóstwo składników pochodzących z fasoli – m.in. dużo wapnia, żelaza czy magnezu. Delikatny w smaku, idealnie pasuje do kubka czerwonego barszczu. Sprawdzi się również i po świętach, jako dodatek do obiadu, czy łatwa w transporcie przekąska. My od razu robimy podwójną porcję i zamrażamy.
.
Książka „Jadłospisy witalne”
Można już zamówić naszą najnowszą książkę. Są to roślinne przepisy, które dosłownie przywrócą Ci siły witalne.
Wszystkie przepisy z tej książki mają wyjątkowo niski ładunek glikemiczny, dzięki czemu jeszcze lepiej pomagają odzyskać energię oraz wspierają utratę wagi. Co więcej, są też świetnym wsparciem dla osób z insulinoopornością i cukrzycą.